O WYDARZENIU – OH HAPPY DAY!

Oh Happy Day! – Jubileusz 15-lecia Tarnowskiego Chóru Gos.pl
23 października 2018 r., godz. 18.00
Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta 1)
Organizator: Stowarzyszenie Tarnowski Chór Gos.pl
Współorganizator: Centrum Sztuki Mościce
Partnerzy: Duszpasterstwo Akademickie TRATWA

Piętnaście lat, setki wyśpiewanych pieśni, współpraca między innymi z Moniką Kuszyńską, Mieczysławem Szcześniakiem i Brianem Fentressem. Tarnowski Chór Gos.pl obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia. We wtorek, 23 października 2018 r., o godz. 18 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się specjalny koncert rocznicowy zatytułowany „Oh Happy Day!”.

Koncert „Oh Happy Day!” Tarnowskiego Chóru Gos.pl będzie okazją do zaprezentowania zupełnie nowych utworów, jak i powrotu do kilku dobrze już znanych pieśni czarnej muzyki gospel. Jak zawsze będzie mnóstwo dobrej energii, tańca i radości. Będzie również okazja do podziękowania Bogu i wszystkim ludziom oraz instytucjom, dzięki którym ten chór miał (i wciąż ma) szansę się rozwijać. Gościem specjalnym koncertu będzie charyzmatyczny wokalista i dyrygent muzyki gospel z Wielkiej Brytanii – Colin Williams. Wydarzenie, które objęli Patronatem Honorowym:  Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Roman Ciepiela Prezydent Tarnowa i Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, będzie kulminacją obchodów 15-lecia powstania zespołu, a przybyła publiczność będzie miała możliwość zapoznania się z dorobkiem chóru również dzięki przygotowanej na tę okazję publikacji drukowanej.

Koncert jubileuszowy „Oh Happy Day!”, realizowany przez Stowarzyszenie Tarnowski Chór Gos.pl przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa, ma w założeniu stanowić ważne wydarzenie artystyczne związane z Miastem Tarnów. Będzie to doniosła uroczystość również dla chórzystów, wśród których są osoby w różnym wieku, również młodzież, a także założyciele chóru sprzed piętnastu lat, którzy śpiewają do dziś. Dla nich ta rocznica i ten jubileusz jest podsumowaniem pewnego etapu życiowego. To także ważny moment dla zwrócenia uwagi na długoletnią, zaangażowaną kadrę zespołu z Bartłomiejem Szułakiewiczem, Moniką i Tomaszem Stecami, Anną Podkościelną-Cyz, Anną Piotrowską oraz Katarzyną Wroną na czele.

 

 

25 września 2018