O WYDARZENIU

1904077_714513218587245_5623593201797793246_n by .

Podczas dwudniowych warsztatów wokalnych pod kierunkiem znakomitego instruktora muzyki gospel, charyzmatycznego wokalisty i dyrygenta Briana Fentressa, Tarnowski Chór Gos.pl wzbogaci swój repertuar o nowe, ambitne utwory gospel.
Na zakończenie warsztatów wraz z instruktorem i zespołem instrumentalnym zaprezentują się tarnowskiej publiczności podczas koncertu finałowego Tarnów Gospel Day, 29 października, o godz. 18:00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. Wydarzenie to zainauguruje przygotowania zespołu do obchodów Jubileuszu 15-lecia Tarnowskiego Chóru Gos.pl
w 2018 roku.

Ideą Tarnów Gospel Day jest stworzenie wydarzenia dedykowanego miastu Tarnów – miejscu, w którym w 2003 roku narodził się chór gospel i powstała społeczność ludzi pasjonujących się tym właśnie gatunkiem muzycznym. Od tego czasu Tarnowski Chór Gos.pl jako jedyny chór gospel działający na terenie Tarnowa, podbił serca mieszkańców miasta i regionu stając się muzyczną wizytówką Tarnowa i Małopolski.

W lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem Gos.pl powstało Stowarzyszenie Tarnowski Chór Gos.pl, mające na celu wspieranie działalności chóru oraz upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców.

„Tarnów Gospel Day 2017″ to pierwszy znaczący projekt podejmowany przez Stowarzyszenie, a współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa, którego przyszłościowym założeniem jest, aby powstawały kolejne edycje „Tarnów Gospel Day” będące
z każdym rokiem coraz większym wydarzeniem związanym z Miastem Tarnów.

 

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli.

Partnerzy: Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, Stowarzyszenie Akademickie „Tratwa”, Kościół Chrześcijan Baptystów
w Tarnowie.

Patroni medialni: kultura.tarnow.pl, Gość Niedzielny, RDN Małopolska, Galicyjski Tygodnik Informacyjny „TEMI”, Telewizja Tarnowska.tv, Małopolska Telewizja IMAV, Gazeta Krakowska.

 

IMG_2712 by Cory O. Hale. Brian Fentress– czarnoskóry dyrygent, wokalista, kompozytor i producent z USA. Stypendysta i absolwent Uniwersytetu A&M w Alabamie, a także absolwent Uniwersytetu
w Phoenix. W czasie studiów doskonalił umiejętności wokalne śpiewając
w profesjonalnych chórach klasycznych oraz chórach gospel. Występował i nagrywał
u boku takich sław jak: Aretha Franklin, Kirk Franklin, CeceWinans i LyleLovette.
W 2014 roku ukończył doktorat na Wydziale Dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od kilku lat podróżuje po całej Europie, prowadząc różnego rodzaju warsztaty gospel. Uczestnik tegorocznej edycji programu telewizyjnego THE VOICE OF POLAND. Gdziekolwiek się pojawia, dzieli się nie tylko swoim potężnym wokalem, niezrównanym talentem muzycznym i pedagogicznym, ale przede wszystkim Ewangelią i zmieniającym życie świadectwem.

 

Tarnowski Chór Gos.pl – zespół o niezwykłej energii koncertowej i spontaniczności, która objawia się w autentyczności, żywym kontakcie z publicznością. Powstał i rozwija się w Tarnowie w 2003 roku. Trzonem zespołu jest trzydziestoosobowy chór, śpiewający w trzech głosach (sopran, alt i tenor), któremu towarzyszy sekcja instrumentalna złożona z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego. W trakcie blisko piętnastoletniej pracy artystycznej GOS.PL wykonał dziesiątki koncertów
w wielu miejscach na terenie Polski, prowadząc przy tym działalność artystyczną, ewangelizacyjną oraz charytatywną.
W 2014 roku GOS.PL wydał studyjną płytę pt: „TEN”. Zespół współpracował ze znakomitymi wokalistami: m.in. Beatą Bednarz, Mieczysławem Szcześniakiem i Moniką Kuszyńską.

18558813_1391681047537122_6198981172696957505_o by .

18 września 2017