GOS.PL

GOSPEL NA SKAŁCE – 16 CHÓRÓW NA JEDNEJ SCENIE

Gospel_na_SKALCE_koncert_FB by .

Już 27 maja przy klasztorze Ojców Paulinów w Krakowie rozlegną się dźwięki Gospel na Skałce. Członkowie miejscowych chórów gospel wystąpią podczas wspólnego koncertu wieńczącego trzydniowe warsztaty prowadzone przez specjalnie zaproszonych instruktorów – Colina Williamsa i Mateusza Pitalę.

27 maja o godz. 15.00 przy klasztorze Ojców Paulinów odbędzie się – czwarty już – koncert Gospel na Skałce.
Na jednej scenie zaśpiewają członkowie aż 16 chórów z Krakowa i okolic (są to: Angeli, Chór Gospel Alwernia, Chór Camino, Kraków Gospel Choir, DeocentriCity, Chór Grodzka Gospel, Chór Gospel Mszana Dolna, Joyful Voice, Saltrom Gospel Choir, Chór GospelSenior, Faceci w Czerni, Mistral Gospel Choir, Gospel Voice, Soul’n’Voices, Tarnowski Chór Gos.pl oraz Młodzieżowy Chór Gospel).

To już piąty raz, kiedy chórzyści postanowili połączyć swe siły – Gospel na Skałce wywodzi się z Gospel City (imprezy łączącej krakowskie chóry gospel w 2013 roku), a w obecnej formie projekt składa się z trzydniowych warsztatów dla chórzystów, których zwieńczeniem jest otwarty koncert. Organizatorzy starają się podejmować współpracę z instruktorami, którzy swoimi umiejętnościami i doświadczeniem inspirują chórzystów, a także uczestniczących w wydarzeniu polskich dyrygentów, do dalszego rozwoju. W tym roku o poprowadzenie warsztatów poproszeni zostali Colin Williams, wokalista i dyrygent z Wielkiej Brytanii, i Mateusz Pitala, krakowski kompozytor i aranżer.

Gospel_na_SKALCE_koncert_FB by .

Koncert Gospel na Skałce
Ołtarz Trzech Tysiącleci, ul. Skałeczna 15, Kraków
godzina 15.00, wstęp wolny

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gospel we współpracy z Ośrodkiem Kultury im. C. K. Norwida.

Koncert Gospel na Skałce 2018 jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi 23. Nowohucka Wiosna Muzyczna.