STOWARZYSZENIE TARNÓW GOSPEL DAY

TARNÓW GOSPEL DAY 2017

TGD_plakat_B2 - mini by .

Podczas dwudniowych warsztatów wokalnych pod kierunkiem znakomitego instruktora muzyki gospel, charyzmatycznego wokalisty i dyrygenta Briana Fentressa, Tarnowski Chór Gos.pl wzbogaci swój repertuar o nowe, ambitne utwory gospel.
Na zakończenie warsztatów wraz z instruktorem i zespołem instrumentalnym zaprezentują się tarnowskiej publiczności podczas koncertu finałowego Tarnów Gospel Day, 29 października, o godz. 18:00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. Wydarzenie to zainauguruje przygotowania zespołu do obchodów Jubileuszu 15-lecia Tarnowskiego Chóru Gos.pl
w 2018 roku.

Ideą Tarnów Gospel Day jest stworzenie wydarzenia dedykowanego miastu Tarnów – miejscu, w którym w 2003 roku narodził się chór gospel i powstała społeczność ludzi pasjonujących się tym właśnie gatunkiem muzycznym. Od tego czasu Tarnowski Chór Gos.pl jako jedyny chór gospel działający na terenie Tarnowa, podbił serca mieszkańców miasta i regionu stając się muzyczną wizytówką Tarnowa i Małopolski.

W lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem Gos.pl powstało Stowarzyszenie Tarnowski Chór Gos.pl, mające na celu wspieranie działalności chóru oraz upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców.

„Tarnów Gospel Day 2017″ to pierwszy znaczący projekt podejmowany przez Stowarzyszenie, a współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa, którego przyszłościowym założeniem jest, aby powstawały kolejne edycje „Tarnów Gospel Day” będące
z każdym rokiem coraz większym wydarzeniem związanym z Miastem Tarnów.

 

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli.

Partnerzy: Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, Stowarzyszenie Akademickie „Tratwa”, Kościół Chrześcijan Baptystów
w Tarnowie.

Patroni medialni: kultura.tarnow.pl, Gość Niedzielny, RDN Małopolska, Galicyjski Tygodnik Informacyjny „TEMI”, Telewizja Tarnowska.tv, Małopolska Telewizja IMAV, Gazeta Krakowska.